نمره قبولی شهرداری چالوس در بارش‌های پاییزه/ آمادگی کامل برای بارش‌های زمستانه

با تمهیدات اندیشیده شده شهرداری چالوس در بارش‌های پاییزی مشکلی گزارش نشده است.

دکتر مسعود یعقوبی، شهردار چالوس در همین راستا با بیان اینکه طرح پاکسازی، لایروبی و رسوب برداری تمامی انهار و کانالهای اصلی و فرعی سطح شهر چالوس با هدف هدایت و جمع آوری آبهای سطحی و پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی بارندگی های پاییزی در رأس اقدامات معاونت خدمات شهری شهرداری قرار گرفته بود، اظهار کرد: نیروهای خدمات شهری چالوس از ابتدای سال با لایروبری و پاکسازی کانال‌ها و همچنین جمع آوری زباله‌ها از انهار، شهر را برای بارش های شدید پاییزی آماده کرده بودند.

 

وی با اشاره به اینکه لایروبی و پاکسازی کانال ها و انهار به طور مستمر صورت گرفته بود، تصریح کرد: در همین راستا لایروبی و پاکسازی بیش از ۱۰۰ کیلومتر انهار اصلی، حدود ۱۵۰ کیلومتر کانال اصلی و فرعی و حدود ۸ کیلومتراز رودخانه چالوس در ۶ ماهه نخست سال جاری لایروبی شده بود.

 

شهردار چالوس با بیان اینکه در پاییز سال جاری علی رغم بروز بارندگی‌های شدید خوشبختانه موردی از آبگرفتگی معابر و منازل صورت نگرفت، گفت: مشارکت شهروندان همانند سایر موضوعات شهری کمک شایانی در جلوگیری از بروز آبگرفتگی معابر و منازل خواهد بود که مهمترین آنها عدم تجاوز به انهار و حرایم آن و عدم تخلیه نخاله و زباله در انهار و حرایم آن می‌باشد.

اقدامات موثری در حوزه زیرساختی شهر چالوس صورت گرفت

یعقوبی یکی از اهداف مهم مدیریت شهری چالوس در حوزه زیرساخت‌ها را هدایت و جمع‌آوری آب‌های سطحی عنوان کرد و افزود: آبگرفتگی معابر یکی از مهم‌ترین مشکلات برخی از محلات و خیابان‌های شهر چالوس در هنگام بارش باران بوده است که با اجرای کانال هدایت آب‌های سطحی، آب گرفتگی معابر در شهر چالوس به حداقل رسیده است.

شهردار چالوس با بیان اینکه احداث کانال با هدف هدایت آب‌های سطحی در جای جای شهر چالوس به طول حدود ۱۰ کیلومتر در حال اجرا است، اذعان کرد: مدیریت شهری چالوس با برنامه ریزی دقیق و جدیت در پی آن است تا با اجرای این پروژه‌ها مشکلات آب گرفتگی در مواقع بارندگی در محلات و معابر شهر چالوس به حداقل برسد.

با آمادگی کامل به استقبال زمستان می‌رویم

شهردار چالوس از آمادگی کامل در مقابله با بارش‌های زمستانه خبر داد و گفت: با آمادگی کامل به استقبال زمستان می رویم.

 یعقوبی در پایان با بیان اینکه باتوجه به آب گرفتگی در سنوات گذشته و سرازیر شدن سیلاب به سمت منازل مسکونی گفت: آمادگی بارش‌های زمستانه چه بارش به صورت برف و یخبندان که برای این منظور حدود ۳۰ تن نمک تهیه شده و چه به صورت بارش باران که همچون سنوات گذشته همکارانم در ستاد مدیریت بحران شهرداری با تمام توان آماده خدمت رسانی هستند.

 

 

 

 

مناقصه و مزایده