آسفالت ۱۹۰ هزار مترمربع از معابر شهری چالوس در ۹ ماه سال جاری 

 

شهردار چالوس با اشاره به بیش از ۲۰ محله در شهر چالوس گفت: تا پایان مدیریت شهری دوره ششم تلاش می‌کنیم تمام خیابان‌ها را آسفالت کنیم و عدالت محله‌ای برای ما مسئله بسیار مهم است.

 

دکتر مسعود یعقوبی با بیان اینکه یکی از دغدغه های جدی مدیریت شهری چالوس، آسفالت کوچه و معابر بود، اظهار کرد:طی ۹ ماه گذشته اتفاقات خوبی در این زمینه در شهر چالوس رخ داده است.

 

شهردار چالوس تصریح کرد: در 9 ماه سال جاری بیش از ۱۹۰ هزار مترمربع کوچه و معابر شهر چالوس با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال آسفالت و تقدیم مردم خوب شهر چالوس شده است.

 

 یعقوبی این حجم از آسفالت را برای شهر چالوس بی سابقه عنوان کرد و افزود: اجرای عملیات آسفالت در شهر چالوس با اولویت محلات کم برخوردار بوده که رفع نیاز شهروندان اولویت اصلی مدیریت شهری دوره ششم می باشد.

 

شهردار چالوس ادامه داد: در طرح آسفالت محلات کم برخوردار بسیاری از خیابان ها و معابر شهری از جمله محله دهگیری، خیابان گلبرگ و شکوفه، شهرک نواب، محله آبرنگ و کلمور، نوشین محله، عسلسر، فرج آباد، گلسرخی، دوستگر، بلوار مطهری انجام شده است.

 

 یعقوبی با بیان اینکه توزیع عادلانه خدمات در مناطق مختلف شهری چالوس اجرا خواهد شد، گفت: روکش آسفالت ضلع غربی رادیو دریا، آسفالت جاده ساحلی، آسفالت منطقه فرج آباد، بلوار مطهری انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه روکش آسفالت ضلع شرقی رادیو دریا در حال اجراست، افزود: کار اجرای آسفالت به شرط مساعد بودن شرایط جوی ادامه دارد.

 

شهردار چالوس در پایان با بیان اینکه عزم جدی در اجرای نهضت آسفالت در شهرداری چالوس وجود دارد، گفت: ۱۰ هزار متر مربع از معابر شهری چالوس به روش مکانیزه و دستی لکه گیری آسفالت شده اند.

 

دیماه ۱۴۰۱

 نود و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر چالوس برگزار شد

 

این جلسه با حضور رئیس، اعضای شوراي اسلامي شهر و معاونت عمران، رؤسای مالی، درآمد و ذیحساب شهرداری چالوس برگزار شد.

 

 در این جلسه نامه‌ها، لوایح و موضوعات مختلف شهری بررسی و تصمیماتی اخذ شد.

 

۵ دیماه ۱۴۰۱

 جذب سرمایه‌گذار در رأس برنامه های مدیریت شهری ششم / بزرگترین پروژه سرسره آبی ایران در چالوس اجرا خواهد شد 

 

 پس از توافق شهرداری چالوس با سرمایه‌گذار بخش خصوصی و در راستای توسعه و فضا سازی مطلوب سواحل چالوس، بزرگترین پروژه سرسره آبی بادی ایران در ساحل رادیودریا اجرایی خواهد شد.

 

 بر همین اساس این پروژه در فضایی به مساحت حدود ۲۰۰۰ متر مربع و به ارتفاع ۱۸ متر و به طول تقریبی ۸۵ متر و به صورت U شکل پیاده سازی می‌گردد.

 

 برنامه های مدون شهرداری چالوس در پی جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در جهت رفاه حال شهروندان و توسعه فضای شهری قدم به قدم در حال انجام است و امید می‌رود با انسجام مدیریت شهری دوره ششم چالوس شاهد اجرای پروژه های قابل انتظار و مهم باشیم.

 

یکم دیماه ۱۴۰۱

 نمره قبولی شهرداری چالوس در بارش‌های پاییزه/ آمادگی کامل برای بارش‌های زمستانه

با تمهیدات اندیشیده شده شهرداری چالوس در بارش‌های پاییزی مشکلی گزارش نشده است.

دکتر مسعود یعقوبی، شهردار چالوس در همین راستا با بیان اینکه طرح پاکسازی، لایروبی و رسوب برداری تمامی انهار و کانالهای اصلی و فرعی سطح شهر چالوس با هدف هدایت و جمع آوری آبهای سطحی و پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی بارندگی های پاییزی در رأس اقدامات معاونت خدمات شهری شهرداری قرار گرفته بود، اظهار کرد: نیروهای خدمات شهری چالوس از ابتدای سال با لایروبری و پاکسازی کانال‌ها و همچنین جمع آوری زباله‌ها از انهار، شهر را برای بارش های شدید پاییزی آماده کرده بودند.

 

وی با اشاره به اینکه لایروبی و پاکسازی کانال ها و انهار به طور مستمر صورت گرفته بود، تصریح کرد: در همین راستا لایروبی و پاکسازی بیش از ۱۰۰ کیلومتر انهار اصلی، حدود ۱۵۰ کیلومتر کانال اصلی و فرعی و حدود ۸ کیلومتراز رودخانه چالوس در ۶ ماهه نخست سال جاری لایروبی شده بود.

 

شهردار چالوس با بیان اینکه در پاییز سال جاری علی رغم بروز بارندگی‌های شدید خوشبختانه موردی از آبگرفتگی معابر و منازل صورت نگرفت، گفت: مشارکت شهروندان همانند سایر موضوعات شهری کمک شایانی در جلوگیری از بروز آبگرفتگی معابر و منازل خواهد بود که مهمترین آنها عدم تجاوز به انهار و حرایم آن و عدم تخلیه نخاله و زباله در انهار و حرایم آن می‌باشد.

اقدامات موثری در حوزه زیرساختی شهر چالوس صورت گرفت

یعقوبی یکی از اهداف مهم مدیریت شهری چالوس در حوزه زیرساخت‌ها را هدایت و جمع‌آوری آب‌های سطحی عنوان کرد و افزود: آبگرفتگی معابر یکی از مهم‌ترین مشکلات برخی از محلات و خیابان‌های شهر چالوس در هنگام بارش باران بوده است که با اجرای کانال هدایت آب‌های سطحی، آب گرفتگی معابر در شهر چالوس به حداقل رسیده است.

شهردار چالوس با بیان اینکه احداث کانال با هدف هدایت آب‌های سطحی در جای جای شهر چالوس به طول حدود ۱۰ کیلومتر در حال اجرا است، اذعان کرد: مدیریت شهری چالوس با برنامه ریزی دقیق و جدیت در پی آن است تا با اجرای این پروژه‌ها مشکلات آب گرفتگی در مواقع بارندگی در محلات و معابر شهر چالوس به حداقل برسد.

با آمادگی کامل به استقبال زمستان می‌رویم

شهردار چالوس از آمادگی کامل در مقابله با بارش‌های زمستانه خبر داد و گفت: با آمادگی کامل به استقبال زمستان می رویم.

 یعقوبی در پایان با بیان اینکه باتوجه به آب گرفتگی در سنوات گذشته و سرازیر شدن سیلاب به سمت منازل مسکونی گفت: آمادگی بارش‌های زمستانه چه بارش به صورت برف و یخبندان که برای این منظور حدود ۳۰ تن نمک تهیه شده و چه به صورت بارش باران که همچون سنوات گذشته همکارانم در ستاد مدیریت بحران شهرداری با تمام توان آماده خدمت رسانی هستند.

 

 

 

 

به‌مناسبت هفته حمل و نقل صورت گرفت؛

 

قدردانی فرماندار، امام جمعه شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر چالوس از سرپرست و پرسنل سازمان حمل و نقل همگانی

 

در راستای گرامیداشت هفته ملی حمل و نقل با اهدای لوحی از رفتار مسئولانه و تلاش‌های ارزنده سرپرست و پرسنل سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری چالوس قدردانی بعمل آمد.

 

۳۰ آذرماه ۱۴۰۱